26-4-12, Αγκαλιάστηκαν το 1ο Τουρνουά Τέννις και το 1ο Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 5Χ5 που διοργάνωσε με επιτυχία ο Δήμος Μινώα Πεδιάδας.

ΑΓΚΑΛΙΑΣΤΗΚΑΝ TO 1ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΕΝΝΙΣ

KAI ΤΟ 1ο ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ 5Χ5

ΠΟΥ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΕ Ο ΔΗΜΟΣ ΜΙΝΩΑ ΠΕΔΙΑΔΑΣ

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν το 1ο Τουρνουά Τέννις και το 1ο Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 5Χ5 που διοργάνωσε ο Δήμος Μινώα Πεδιάδας, μέσω του Δημοτικού Οργανισμού Πολιτισμού, Αθλητισμού & Περιβάλλοντος.

Συγκεκριμένα, δεκάδες ερασιτέχνες που αγαπούν το άθλημα του τέννις συμμετείχαν στο Τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Αρκαλοχώρι. Πρόκειται για ένα αθλητικό γεγονός που διοργανώθηκε για πρώτη φορά στην περιοχή με την ανταπόκριση των συμμετεχόντων να είναι μεγάλη, αφού σε αυτό συμμετείχαν λάτρεις του τέννις, όχι μόνο από το Δήμο Μινώα Πεδιάδας, αλλά και από άλλους Δήμους του Νομού. Η διοργάνωση ήταν διήμερη και στη διάρκειά της πραγματοποιήθηκαν αγώνες σε τέσσερις κατηγορίες: Ανδρών, Γυναικών, Παίδων Α΄& Παίδων Β’. Δικαίωμα συμμετοχής είχαν όλες οι ηλικίες από 8 ετών και άνω.

Παράλληλα, με ενθουσιασμό ανταποκρίθηκαν οι μαθητές των σχολείων του Δήμου Μινώα Πεδιάδας στο κάλεσμα της διοργάνωσης του 1ου Σχολικού Πρωταθλήματος Ποδοσφαίρου 5Χ5. Στο μικρό τελικό η ομάδα ΑΚΙΤΑ CLUB νίκησε την ομάδα ΠΑΙΚΤΕΣ και κατέκτησε την 3η θέση, ενώ στο μεγάλο τελικό η ομάδα ΡΕΑΛ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ κέρδισε την ομάδα ΤΙΤΑΝΕΣ και κατέκτησε την 1η θέση στο πρωτάθλημα. Ο Δημοτικός Οργανισμός Πολιτισμού, Αθλητισμού και Περιβάλλοντος του Δήμου Μινώα Πεδιάδας που είχε την ευθύνη της διοργάνωσης ευχαριστεί θερμά όλους τους μαθητές, τους γονείς και τους ιατρούς για τη συμμετοχή και τη συμβολή τους στην επιτυχία του πρωταθλήματος.